Rozgrywki deblowe MASTERS CUP (2017-12-17, 10:37:51)
V Gwiazdkowy Turniej Mistrzów.
Wszyscy walczyli. Wygrali najlepsi : Rafał Mańkowski i Jacek Reich. Rafał Mańkowski - Deblistą Roku 2017.

 Turniejowi towrzyszyły ogromne emocje i oczekiwania startujacych. 8 par miało szanse na zwycięstwo. 8 zawodników mogło zdobyć Puchar Deblisty Roku. Rezerwowi dzwonili i pytali czy się zwolniło miejsce. Niektórzy z nich przyszli ze sprzętem licząc na wakat w ostatnim momencie :)). dziękujemy za ich zaangażowanie. Ale nikt nie zrezygnował.Każdy chciał wygrać....

Zaczęło się jak w Jamesie Bondzie. Od świetnego startu. Na wszystkich trzech kortach mecze zakończyły się supertiebreakami. Do 8, do 7 , do 6. Tak jak byśmy odliczali emocje... W kolejnych meczach również było zacięcie. Pogonie punktowe, tiebreaki i supertiebreaki. Przestrzelone piłki meczowe.

Do półfinałów wchodzą pary określane jako wstępni faworyci. Jeszcze czterech zawodników w tym momencie mogło zostać Deblistą Roku: Rafał Mańkowski (w parze z Jackiem Reichem), Sławek Dudziak (w parze z Wojtkiem Kędziorą), Maciej Drabikowski (w parze z Piotrem Chojnackim) i Marek Przybylski (w parze z Michałem Mierzwickim).

Po półfinałach wiadomo, ze z walki o Puchar odpadają Sławek i Marek.

Finał.

Po 1 secie 6/4 dla Macieja i Piotra. Czyżby Maciej ? W 2 secie 6/2 dla Rafała i Jacka. Rozstrzygnie supertiebreak. Jest 8/4 dla Rafała i Jacka. Czyżby juz po meczu. Nieee ! Za chwilę po 8/8. Czyżby jednak Piotr i Maciej zwycięzyli? Agresywny atak na siatce i smecz Rafała daje im prowadzenie 9/8 . Po chwili wygrywają następną piłkę i cały mecz. 

A Rafał Mańkowski zostaje Deblistą Roku. O dwie piłki był lepszy od Macieja Drabikowskiego.

Gratulacja dla Zwycięzców i wszystkich pokonanych.

 

Organizatorzy dziękują wszystkim startującym w naszych turniejach w tym roku. Za walkę, za zabawę , za ambicję , za wspaniałą atmosferę, za fair play. 

Zapraszamy do nas w przyszłym roku. Obiecujemy zmiany, niespodzianki, nowe rozgrywki. Postaramy się aby atmosfera na naszych obiektach była zawsze niepowtarzalna a tenis był świetną zabawą oraz pretekstem do spotkania wśród dobrych znajomych.

Tymczasem przypominamy o Turnieju Deblowym "Wspieramy WOSP 2018 w dniu 13 stycznia 2018. Zapraszamy pary do zapisywania się.

Pomagamy ORKIESTRZE GRAĆ DO KOŃCA ŚWIATA I JESZCZE JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ !

Zdjęcia do artykułu