Rozgrywki deblowe MASTERS CUP (2019-04-01, 11:15:00)
Triumf weteranów!
Maciej Jakimiuk i Marek Olszanowski zwyciężyli VII deblowym Turnieju Wielkanocnym.

Wszyscy są stęsknieni wiosny, a tenisiści w Inowrocławiu niecierpliwie oczekiwali na start naszego cyklu turniejów deblowych. W końcu nadszedł czas pierwszego turnieju. Była pełna obsada. Aż 6 osób brało udział w turnieju po raz pierwszy. System losowania par zagwarantował tradycyjny brak faworytów i dawał nadzieję na niespodzianki.

Mecze w grupach były zacięte. Aż 7 na 12 meczy skończyło się super tie-breakami. W ćwierćfinałach odpadły 2 pary, które wygrały grupy. W półfinałach kolejne dwie.. W finale weterani naszego cyklu Maciej Jakimiuk i Marek Olszanowski pokonali Sławka Dudziaka (deblistę roku 2018) oraz debiutujacego w naszej imprezie Marcina Mrozińskiego 6/3,6/3.

W "morderczym" Pucharze Pocieszenia zwycięzyła para Marek Przybylski/Olek Szoma.

W załączeniu wyniki i klasyfikacje.

Od tego roku zawodnikom poza punktami zdobytymi w zależności od fazy turnieju (100 za zwycięstwo, 86 za finał, 70 za półfinał, 52 za ćwierćfinał i 32 za miejsca 9-12) dodajemy po 5 punktów za każdy wygrany mecz w turnieju. Tak więc można zdobyć maksymalnie 125 punktów w całym turnieju.